כיצד מתבצע ניתוח השתלת חניכיים? כל המידע שאתם צריכים לדעת!

השתלת חניכיים מהווה את הפרוצדורה היעילה ביותר לבעיה נפוצה שהיא: נסיגת חניכיים. חשוב מאוד לדעת כי כ4 עד 12 אחוזים מהאוכלוסייה סובלים מנסיגת חניכיים. לא מעט אנשים כלל לא מודעים לבעיה שממנה הם סובלים עד שהיא הופכת להיות חמורה מאוד. חשוב להבין כי נסיגת חניכיים עלולה לגרום למראה לא נעים ולחוסר אסתטיקה. מעבר לכך היא עלולה לגרום לרגישות יתר בשינויי טמפרטורה כאשר אוכלים מאכלים חמים או קרים וכן היא עלולה לגרום לאובדן שיניים. אם אתם סובלים מנסיגת חניכיים, כדאי שתדעו כי אחד הפתרונות היעילים המוצעים כיום עבור בעיה זאת הוא ניתוח השתלת חניכיים.

מי צריך השתלת חניכיים?

ישנם לא מעט אנשים אשר סובלים מנסיגת חניכיים. אותם אנשים מועמדים טבעיים להשתלת חניכיים. חשוב לדעת כי נסיגת חניכיים עלולה לנבוע מדלקות חניכיים, מחלות חניכיים ועוד. בשל מחלת חניכיים, השפה של החניכיים עלולה להתקצר ולחשוף את הצוואר של השן, הדבר עלול ליצור מראה לא טוב וכן עלול לגרום לנזקים בריאותיים שונים לרבות: שיניים שזזות ממקומן, מתנדנדות ובמקרה נוסף גם נושרות.

במקרה של נסיגת חניכיים קיימת גם סכנה של חדירת חיידקים וכן בקטריות ללסת, דבר אשר עלול להוביל לנזקים בלתי הפיכים ולזיהום. טיפול בנסיגת חניכיים יכול לעצור את המשך התקדמות מחלת החניכיים ובמקרים חמורים כאמור, הפתרון היחיד המוצע עבור נסיגה חמורה הוא ניתוח השתלת חניכיים.

כיצד מתבצע ניתוח השתלת חניכיים?

לפני ניתוח השתלת שיניים, הרופא יסלק את כל המוקדים של דלקת החניכיים ואת כיסי האבנית שנוצרה כתוצאה מהנסיגה של החניכיים. לאחר מכן, הרופא ישתול רקמת חניכיים שנלקחה מאזור אחר בפה באזור של נסיגת החניכיים. המטרה שהרקמה החדשה תעטוף את השורש של השן ותתאחה עם הרקמות אשר מצויות סביב השן. המטרה היא שהיא תהפוך לחלק בלתי נפרד מהן.

חשוב לדעת כי בשנים האחרונות ניתן למצוא טכניקות שונות הרלוונטיות עבור השתלת שיניים. מדובר על טכניקות אשר במסגרתן מתבצע שימוש בחומרים מעוצבים כאשר המטרה היא להוסיף לרקמת החניכיים בלי שיש צורך כלשהו לקחת מרקמה אחרת בפה. מדובר על חומרים אשר מבוססים על התאמה ביולוגית ומהווים תחליף יעיל ביותר לרקמה הטבעית.

תוצאות ניתוח השתלת חניכיים ניתן לראות כבר לאחר 4 עד 6 שבועות לאחר ההשתלה, כאשר הציפייה בתקופה זאת שהרקמות יבשילו וייקלטו בלסת.

מהי תקופת ההחלמה מניתוח השתלת חניכיים?

כבר למחרת ניתוח חניכיים ניתן לשוב לשגרה, אך חשוב ביותר להקפיד על ההוראות של הרופא וליטול תרופות נדרשות או אנטיביוטיקה וזאת בהתאם למצב. אין להשתמש בחוט דנטלי על החניכיים וכן יש לשטוף את הפה באמצעות חומר מיוחד . בימים הראשונים שלאחר ההשתלה ייתכן מאוד שיהיו כאבים ואי נוחות, כאשר רמת הכאב תשתנה בהתאם לעומק ההשתלה. אם אתם סובלים מכאבים רציניים, אתם יכולים ליטול משככי כאבים. סך הכל, לא מדובר על ניתוח מורכב מדי ותקופת ההחלמה גם לא ארוכה מדי. החזרה לשגרה היא מיידית ותוצאות הניתוח לרוב יהיו טובות ביותר.

היכן כדאי לבצע ניתוח השתלת חניכיים?

מכיוון שניתוח השתלת חניכיים הוא הליך שחייב להתבצע בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד לבחור את הרופא המקצועי, המנוסה והטוב ביותר בתחום ניתוחים שכאלה, אשר יבצע לכם את הניתוח. המטרה היא שהניתוח יעבור בהצלחה וכי התוצאות שלו יהיו הכי טובות שאפשר. בדקו איזה רופא מומלץ בתחום הניתוחים הללו וקבעו איתו פגישה שבה הוא יבחן את מצב החניכיים שלכם ויבדוק האם אכן ניתוח הוא הפתרון הטוב ביותר.

שתפו פוסט זה