עברתם השתלת שיניים? כך תשמרו על היגיינת פה נכונה

אם התקדמותה של הטכנולוגייה, השתלה של שתלים הפכה לפשוטה ונפוצה בקרב האוכלוסייה. טכניקת השתלה מאפשרת למטופלים רבים ליהנות מתוצאות מצוינות במהירות. ההצלחה של טיפול מסוג זה תלויה לא אחת ברופא השיניים עצמו וגם במטופל. אם עברתם השתלת שיניים ואתם מעוניינים לשמר את התוצאות הללו לאורך זמן וליהנות מפה בריא לשנים רבות, הקפידו לעקוב ולבצע את הנחיותיו של הרופא לפני הטיפול, אחריו ובהמשך חייכם. למשל, השמירה על ההיגיינה של הפה על בסיס יומי אקוטית לשמירה על בריאותן של החניכיים סביב השתלים. הקפידו על צחצוח נכון ויעיל של השיניים לפחות פעמיים ביום (בוקר וערב), ומיד אחר כך בצעו ניקוי עם חוט דנטלי.

 

מספר טיפים לשמירה על היגיינה

לצד הניקוי היסודי של השיניים והחניכיים, מומלץ להגיע להסרת אבנית וניקוי מקצועי שמתבצע על ידי השיננית מידי חצי שנה. תפקידה של השיננית הוא לנקות את כל האבנית אשר הצטברה בכל חלקי השן בפה, בעזרת המכשור הקיים ברשותה. השיננית יכולה להגיע אל אזורים שאינכם מצליחים להגיע אליהם, אפילו את אתם מצחצחים שיניים ביסודיות. ניקוי זה מונע התפתחותן של דלקות.

חשוב להקפיד ולצחצח את האזור שבו מתחבר הכתר אל החניכיים, אזור זה נחשב לרגיש יותר, שכן שאריות מזון נוטות להצטבר שם ואלו עלולות לגרום לדלקת איומה. צחצוח שיניים נכון בהחלט יעזור לכם להימנע מכך.

אם אתם שמים לב כי מופיע דימום מאזור החניכיים הדבר מעיד על דלקת באזור. במקרה זה מומלץ לגשת אל רופא שיניים בהקדם לקבלת טיפול מתאים ואף לפנות אל השיננית כדי לקבל הדרכה איך יש לצחצח את השיניים נכון וכיצד ניתן לשפר היגיינת הפה.

 

בדיקת רופא שיניים מידי שנה

לצערנו הרב לא פעם מטופלים כלל אינם מרגישים כי מתפתחת אצלם עששת או דלקת או בעיות חניכיים אחרות שאין להן כל סימן מקדים. עד שהמטופלים מבחינים בכך, למשל אם מופיע דימום או שהם סובלים מכאבים עזים בעקבות דלקת, המצב כבר עשוי להיות חמור מאוד ולהתפתח לרעה. בדיקת רופא שיניים אחת לשנה תסייע לכם למנוע מצבים כאלו ואת החמרתן של בעיות רפואיות נוספות. כמו כן, יינתן מענה מהיר ומקצועי לכל בעיה בשיניים או בחניכיים כבר בשלביה המוקדמים.

 

כיצד יש לשמור על השיניים אחרי השתלה?

כל מטופל אשר בפיו שיניים מושתלות צריך לדעת כי פעמים רבות דלקות מתפתחות סביב השתלים. אך לא תמיד יהיו תסמינים או שהמטופל ירגיש בכך. ישנם מצבים שהמטופל כלל אינו מרגיש כי יש  לו דלקת חמורה מאוד, אשר יכולה להגיע אפילו למצב שבו נדרש להוציא את השתל כדי לטפל בחומרת המצב שנגרם.

 

מהו אופן הצחצוח הנכון עבור שתלים?

מטופלים שעברו טיפולי השתלה ובפיהם יש שתלים צריכים להקפיד לצחצח בעדינות יתרה וביסודיות את החניכיים, בפרט בזמן שהאזור כה רגיש. אין סיבה להימנע מצחצוחן של השיניים אפילו בעת שהאזור עדיין רגיש. בתקופת ההחלמה מומלץ לצחצח במברשת שיניים רכה מאוד ועדינה. בהמשך, רופאי שיניים רבים ממליצים להשתמש במברשת שיניים חשמלית, אשר מצליחה לצחצח גם אזורים שמברשת שיניים רגילה אינה יכולה להגיע אליהם. את הצחצוח הקפידו להשלים עם חוט דנטלי ולסיום שטפו היטב את הפה  במי פה. מי שרוצה להגדיל ולעשות, מומלץ כי גם ישנה את תזונתו וימנע מצריכה של מזונות עתירי סוכרים, משקאות ממותקים וכדומה, אשר יסייעו לשמור על בריאות השן. בנוסף, הימנעו מעישון ככל הניתן כדי לשמר את השתלים היפים שיש לכם כעת בפה.

שתפו פוסט זה