טיפול שיניים לקשישים: חשיבות והתאמות מיוחדות

טיפול שיניים לקשישים הוא תחום חשוב ונחוץ, השונה במידה רבה מהטיפול הדנטלי הניתן לאוכלוסיות אחרות. בגיל השלישי, השפעות הגיל דורשות גישה מיוחדת ועדינה יותר, המאפשרת לשמור על איכות חיים טובה ומלאה.

התאמת תותבות לבני הגיל השלישי

שיניים תותבות הן צורך נפוץ בקרב קשישים, והן מיועדות לשמור על תפקוד יום-יומי תקין ומלא. כדי להבטיח התאמה מושלמת ונוחות מירבית, יש לפנות למרפאת שיניים המתמחה בטיפול שיניים לקשישים. תהליך ההתאמה כולל מדידות מדויקות והתאמת סט תותבות חדש, המאפשרים שיפור מיידי באיכות החיים. ניתן לייצר תותבות חלקיות המתאימות לחלק העליון או התחתון של הלסת, בהתאם לצורך.

 

שירות טיפול שיניים בבית

שירות טיפול שיניים בבית הוא פתרון מבוקש עבור קשישים שאינם יכולים להגיע למרפאה בכוחות עצמם, כולל קשישים סיעודיים. עם זאת, ישנם טיפולים שאינם ניתנים לביצוע בבית בשל הצורך בציוד רפואי כבד ויקר. בישראל של 2024, אלפי קשישים נהנים משירות זה, המאפשר להם לשמור על בריאות הפה והשיניים מבלי לעזוב את ביתם.

 

טיפולי שיניים מסובסדים לקשישים

כחלק משירותי טיפול השיניים לקשישים, כל אדם בישראל שהגיע לגיל 75 זכאי לקבל טיפולי שיניים מסוימים מטעם קופת החולים, כולל טיפולי שורש, טיפולי שיננית, בדיקות שיניים תקופתיות ועקירות. חשוב לדעת שלא כל השירותים ניתנים במסגרת ביקור ביתי, והדבר תלוי במצב המטופל ובהליך הנדרש. כדי לקבל את הרשימה המלאה, מומלץ לפנות למרפאה.

טיפול שיניים לקשישים

בחירת רופא שיניים מתאים

בשל הרגישות בגיל השלישי, חשוב לבחור ברופא שיניים מנוסה ומרפאה המלווה מטופלים מבוגרים לאורך שנים. מומלץ לבחור במרפאה המתעדכנת באופן רציף בכלים ובטכנולוגיות החדשות ביותר. כמו כן, חשוב לקרוא חוות דעת והמלצות על רופא השיניים ולוודא שהמטופלים שלו מרוצים מהשירות.

טיפול שיניים לקשישים בפתח תקווה

במידה ואתם מחפשים רופא שיניים בפתח תקווה המתמחה בטיפול שיניים לקשישים, הגעתם למקום הנכון. במרפאתו של ד״ר רון גולן מתמחים בטיפולי שיניים רבים ומגוונים, עם דגש על התאמת הטיפולים לבני הגיל השלישי. עם מקצועיות ורגישות, נשמח לטפל בכל מטופל ומטופלת המגיעים אלינו ולהצטרף למשפחת המטופלים המרוצים שלנו.

 

סיכום

טיפול שיניים לקשישים דורש גישה מיוחדת ומקצועית, המותאמת לצרכים הייחודיים של בני הגיל השלישי. בין אם מדובר בהתאמת תותבות, טיפול שיניים בבית או טיפולים מסובסדים, חשוב לבחור ברופא שיניים מנוסה ומרפאה מקצועית. ד״ר רון גולן וצוות המרפאה בפתח תקווה מזמינים אתכם לקבל שירות איכותי ומותאם אישית, כדי לשמור על בריאות הפה והשיניים שלכם בגיל השלישי.

טיפול שיניים לקשישים
שתפו פוסט זה