טיפול בשיניים בולטות

אסתטיקה הינה חלק בלתי נפרד מחיינו, כזה המאפשר לנו לחוש הרבה יותר בטוחים בעצמנו. למעשה, הזנחה של האסתטיקה שלנו יכולה לפגוע משמעותית באופנים בהם אנחנו חווים את עצמנו, עד כדי פגיעה משמעותית בדימוי העצמי ובהערכה העצמית שלנו.

כל מי שסובל משיניים בולטות, שיניים לא ישרות, שיניים עקומות מדי, שיניים המעוררות כאבים ומצריכות תנועות מיוחדות על מנת להימנע מכאבים – כל אלו יכולים להביא את האדם לידי כאבים משמעותיים אם אינם מטופלים בזמן ובהמשך – לבעיות אסתטיות חמורות המצריכות ניתוחים ופרוצדורות מורכבות ביותר.

טיפולים בשיניים מוזנחות

הכאבים הנגרמים מהזנחה של השיניים הינם בלתי נסבלים, ואלו מהווים רק חלק מהפרוצדורות הטיפוליות הנדרשות. אין ספק כי הבחירה לטפל בשיניים מצריכה לקיחת אחריות ואולם, במקרים בהם מתקיימת הזנחה של השיניים אזי לא רק שיש בעיה אסתטית – הרי שהשיניים גם הופכות להיות יותר ויותר מעוותות.

טיפול בשיניים בולטות שכבר עברו הזנחה כלשהי הוא טיפול המצריך תשומת לב ומעקב של רופא מומחה – זאת, משום שיש צורך בבנייה של טיפול מתמשך המעניק תשומת לב לכל אחת מהשיניים ומאפשר לבנות תכנית החלמה מהמצב הכללי אליו האדם הגיע.

שיניים בולטות אצל מבוגרים

בעוד שאצל ילדים קל להשיג שיפור ניכר במצב השיניים באמצעות רסן המכווין את גדילת השיניים והלסת העליונה, אצל מבוגרים הרבה יותר קשה להגיע למצב של איזון ובטח שלא באמצעות רסן. הטיפול בשיניים בולטות בגילאים מבוגרים יותר מצריך יישור שיניים הכולל עקירות או פתיחה מכוונת של רווחים כך שהן תוכלנה לסגת פנימה עם הזמן.

במקרים מסוימים ניתן לבצע ניתוח המכונה ניתוח אורתוגנטי. ניתוח זה הינו הליך כרורגי לכל דבר ועניין ולפיכך עליו להיות מבוצע אצל כרורג של פה ולסת. ההליך מומלץ במקרים מסוימים כאשר ברוב המקרים אפשר לבצע הליך של יישור שיניים בלי להתערב כירורגית.

הטיפול בשיניים בולטות מצריך לא מעט השקעה ותשומת לב מצד הרופאים והן מצד המטופל. זאת משום שבמקרים מסוימים עלולה לחוש נסיגה של השיניים חזרה למצב הקודם ובמקרים אלו יש לשוב אל הרופא לצורך אבחון מחדש ומתן מענה ופתרון יעיל. כל אלו מאפשרים לאדם את ההזדמנות לשיניים ישרות ונעימות למראה שאינן יוצרות אי נעימויות במראה הכללי.

השפעה על איכות החיים

שיניים עקומות, כמו גם טיפול בשיניים בולטות, יוצרים מצבים שקשה להתמודד איתם ללא מענה מקצועי ואבחון המוענק בצורה עקבית ויסודית על ידי רופא מומחה ומתאים לעניין. כתוצאה מכך, טיפול בשיניים בולטות, לא רק שמשפיע על הנראות של האדם והאופן שבו הוא מרגיש במרחב הציבורי ובמפגש עם קרובים, בני זוג פוטנציאליים, קרובי משפחה וחברים – אלא לא פחות מכך הדימוי העצמי שלו מול עצמו כשהוא מתבונן במראה ובוחן את עצמו.

שתפו פוסט זה