האם כדאי לבצע השתלת שיניים?

יותר ויותר אנשים עוברים השתלת שיניים מדי יום. יש הרבה סיבות לכך – אנשים מבינים ששתלים יכולים לתת להם איכות חיים טובה יותר, הם נראים נהדר, והם סבירים. אבל האם זה באמת שווה את ההשקעה? בפוסט זה בבלוג, נבדוק את היתרונות והחסרונות של השתלת שיניים כדי שתוכל לקבל החלטה מושכלת אם הם מתאימים לך או לא!

 

מהם השתלות שיניים?

שתלי שיניים הם סוג של תותבת שיניים המשמשת להחלפת שיניים חסרות. בניגוד לתותבות, המונחות על החניכיים, השתלים מושתלים בניתוח לתוך עצם הלסת. לאחר התקנתם, השתלים מתמזגים עם העצם, ומספקים בסיס חזק ויציב לשיניים מלאכותיות. בנוסף למילוי פערים בחיוך, ניתן להשתמש בשתלים גם לתמיכה בגשרים דנטליים ותותבות. בעוד שתלים מסורתיים עשויים ממתכת, יש גם אפשרויות זמינות המשתמשות בחומרים קרמיים או מרוכבים. לדוגמא,  השתלות שיניים בחולון משתמשים בחומרים קרמיים.  שתלים הם בחירה פופולרית עבור מטופלים המחפשים פתרון ארוך טווח לשיניים חסרות. עם זאת, ההליך עלול להיות יקר ולא תמיד מכוסה בביטוח שיניים.

בנוסף, שתלים דורשים הליך כירורגי לצורך השמה, כלומר ישנה תקופת החלמה ופוטנציאל לסיבוכים. לכן מומלץ להיעזר במומחה בתחום.

היתרונות של השתלת שיניים

למרות שנחשבת לעתים קרובות כהליך קוסמטי, השתלת שיניים יכולה להיות בעלת השפעות חיוביות רבות על בריאות הפה. בניגוד לתותבות, שעלולות להחליק ולגרום לאי נוחות, או גשרים, הנשענים על השיניים שמסביב לתמיכה, השתלים מחוברים באופן קבוע לעצם הלסת. זה מספק בסיס יציב יותר לנשיכה וללעיסה, ויכול לעזור לשמר את רקמת העצם בלסת. בנוסף, מכיוון שהם אינם מסתמכים על שיניים אחרות לתמיכה, שתלים יכולים לסייע במניעת עששת ומחלות חניכיים. לבסוף, השתלים נועדו להתאים לצבע ולמבנה של שיניים טבעיות, ולספק מראה חלק יותר. מכל הסיבות הללו, השתלת שיניים יכולה להיות דרך מצוינת לשפר את בריאות הפה.

 

החסרונות של השתלת שיניים

השתלת שיניים היא דרך פופולרית להחליף שיניים חסרות. עם זאת, ישנם מספר חסרונות לאופציה טיפולית זו שהמטופלים צריכים להיות מודעים אליהם לפני שהם מקבלים החלטה. קודם כל, השתלות שיניים דורשות ניתוח, מה שאומר שיש סיכון לזיהום וסיבוכים נוספים לכן, אנו ממליצים לפנות למומחה חניכיים חולון. הניתוח גם יכול להיות די כואב, ותהליך ההחלמה יכול להימשך מספר שבועות. בנוסף, השתלות שיניים הן די יקרות, והן אינן מכוסות בדרך כלל בביטוח. לבסוף, השתלות שיניים עלולות לגרום לפעמים לבעיות בשיניים מסביב, מה שהופך אותן לרגישות יותר לעששת ולנזק. מסיבות אלו, על המטופלים לשקול היטב את היתרונות והחסרונות של השתלת שיניים לפני קבלת החלטה.

 

כמה עולה השתלות שיניים

עלות השתלת שיניים עשויה להשתנות בהתאם למספר גורמים, לרבות סוג השתל, מיקום השתל ומספר השתלים המבוצעים. באופן כללי, עם זאת, השתלות שיניים בדרך כלל עולות בין 1,000 ל-3,000 דולר לכל שן. עבור מטופלים שחסרות להם כל השיניים, שיניים תותבות הנתמכות בשתל יכולה להיות אפשרות אטרקטיבית ובמחיר סביר. שיניים תותבות אלו מעוגנות במקומן על ידי סדרה של שתלים, והן יכולות לספק רמת יציבות וביטחון שאינה אפשרית בתותבות מסורתיות. תותבות הנתמכות בשתל עולות בדרך כלל בין 7,000 ל-30,000 דולר, תלוי במספר השתלים בשימוש. ישנן מספר אפשרויות מימון זמינות כדי לסייע למטופלים לכסות את עלות השתלות השיניים היקרה, ותוכניות ביטוח רבות מציעות כיסוי מסוים לניתוח השתלות. מטופלים צריכים להתייעץ עם רופא השיניים או ספק הביטוח שלהם כדי לקבוע את הכיסוי שלהם להשתלות שיניים.

שתפו פוסט זה